מי אנחנו?

"עושים היסטוריה" היא קבוצה של חברים בעלי עניין בהיסטוריה של הציונות, אשר גילתה את הקסם הטמון בסיפוריהם האישיים של אלה שהשתתפו, בעצם חייהם, בהיסטוריה הזו.

כמה פעמים חשבתם שהייתם רוצים לספר את קורותיכם לאחרים, בנים או נכדים, אך לא ידעתם איך? חשבתם שתשעממו אותם. חשבתם שלא יהיה להם זמן להקשיב לסבא או לסבתא, ולסיפורים על הימים שהכל היה פחות מובן מאליו.

אנחנו מצאנו שאותנו הסיפורים האלה מרתקים, ואנו מאמינים שאפשר לספר את הסיפור האישי מבלי לשעמם גם לאחרים. בעצם, אם חושבים על זה, אפשר לעשות הרבה יותר: אפשר לכתוב את הסיפורים בספר ולחלק למשפחה או להוציא לאור, אפשר לעשות ערב "חיים שכאלה". אפשר להכין סרט וידאו. אפשר לתכנן ולצאת יחד לטיול. אפשר לבנות אתר אינטרנט, ולספר לצעירים בדרך כיפית את הסיפור שחשבתם שמעניין רק אתכם.

אנחנו ב"עושים היסטוריה" מציעים לשלב את הרצון לספר את הסיפור האישי גם בטיפול מקצועי בהיבטים השונים של הסיפור – מחקר היסטורי, איסוף מידע, ארגון יעיל של הארכיון האישי וכתיבת סיפור חיים מקצועי המבוסס על עובדות.

ככל שאנחנו נתקלים ביותר ויותר סיפורים אישיים, כך אנו מגלים שאין אדם שאין לו סיפור. גם אלה שלא לחמו בקרבות קשים או שנאבקו במחתרת – גם להם יש סיפורים מרתקים, סיפורים מחיי היום-יום. אנחנו מזמינים אתכם לא לחשוש, ולספר את הסיפור האישי שלכם.

בחלק המפרט את השירותים שאנחנו נותנים תוכלו ללמוד כיצד להיעזר בנו ולהפוך את הסיפור האישי למשהו שאפשר להציג בגאווה.

להתראות בסיפורים!

צרו קשר עם אילן בטלפון 054-5692059, בדואר אלקטרוני: info@makinghistory.co.il או מלאו את טופס יצירת הקשר, ונחזור אליכם בהקדם.


"תינוק שלא ראה מימיו צורת אדם זקן – גידולו שונה משל תינוקות המעורבים עם זקנים, הנתונים לעיתים בזרועות הסבאים למשוך אותם בזקניהם… דור בא, שלא ראה בעיניו את האור הזרוע בין הקמטים שבפרצופי הזקנים ולא קיבל תורה ונסיון מפי אותם שהיו לפניו, הוא דור יתום מדולדל ללא זכרונות, ללא שלשלת-יוחסין חיה."
(אליעזר שטיינמן)