"ארבע על ארבע" – סיפורים ללא מגבלות

4X4 היא סדרת ספרים חדשה מבית הוצאת 'עושים היסטוריה' העוסקת בסיפוריהם האישיים של אנשים עם מוגבלות פיזית קשה במיוחד.

הסדרה מספרת את סיפור חייהם, אופן התמודדותם, התובנות שיש להם מניסיונם והלקח שלקחו עמם במשך השנים. תוך שהם חולקים את הווית חייהם המאלפת ומעוררת ההשראה, הם רוצים להעביר את עוצמתם לכל אחת ואחד מאיתנו – לסביבה המטפלת, למשפחות, לאנשים שנאלצים להתמודד ולחברה כולה.

בשלב זה של הפרויקט אנחנו שמחים להציג את שני הספרים הראשונים בסדרה –

# איתן כסלע – ספרו של איתן חזן. עד כה הוזמנו 300 ספרים.
# הזמן עצר מלכת – ספרו של יעקב גבריאל. עד כה הוזמנו 400 ספרים.
# ספרים נוספים בסדרה – עד כה הזמנו 10 ספרים ברכישה מוקדמת.

תמכו בפרויקט – רכשו את הספרים


איתן כסלע / איתן חזן

סיפורו של איתן חזן, חולה במחלת ניוון שרירים 'דושן', בן 44, מתגורר במערך הדיור של בית החולים אלין בירושלים. תלמיד נצחי ורב תחומי, איש חברה ופעיל בקהילתו. עוד על איתן ועל הספר


הזמן עצר מלכת / יעקב גבריאל

ב-10 באפריל 1999 עצר הזמן מלכת עבור יעקב גבריאל, כאשר בגיל 46, בעודו ישן במיטתו, תקף אותו אירוע מוחי קשה ביותר. עוד על יעקב ועל הספר

 


עוד על הסדרה

הסדרה מבקשת לתת במה לנשים ואנשים המעוניינים לספר את סיפורם האישי השזור במוגבלות המרתקת אותם לכיסא גלגלים. ההוצאה מבקשת להעמיד מספר מקרי בוחן של התנהלות החברה בישראל כלפי בעלי מוגבלות קשה מנקודת מבטם של המספרים. כמו כן, ברצוננו להציג את הרקמה העדינה של התנהלות אנשים ונשים עם צרכים מיוחדים מול הסביבה המידית שלהם: המשפחה והסביבה התומכת, המטפלת והמשקמת.

אנו מבקשים אם כן לתת לאנשים "בריאים ורגילים", אשנב לעולמם ולמציאות חייהם של מי שמתנהלים תחת מוגבלות. באותה נשימה אנו רוצים להכין ולהעביר עצות מפי ותיקים למתמודדים חדשים ולבני משפחתם ולהעמיד אופק חיובי, אופטימי של קיימות לכולם נוכח מציאות מורכבת ומאתגרת.

לקריאה נוספת על הסדרה ועל יוזמת עושים היסטוריה