על סדרת הספרים 4X4 ועל הוצאת עושים היסטוריה

בשנים האחרונות זכתה הוצאת 'עושים היסטוריה' להשתתף במספר מפעלי מחקר וספרות הנוגעים לעולם בעלי המוגבלויות בישראל. הבולט שבהם הוא מחקר שנמשך כשלוש שנים (2012-2010) ועסק בתולדות בית החולים לילדים אלין בירושלים. במהלך המחקר נחשפנו לסיפורם של לא מעט בוגרות ובוגרים של אלין וכן למי שעבדו ופעלו במחיצתם, בני משפחה, מטפלים, משקמים, אנשי סגל רפואי ומדריכים.

"בחיים עצמם" ולנגד עינינו בלט מספר לא מבוטל של תופעות שהבהירו את הייחוד שיש בסיפורים אישיים אלו. הדבר הבולט ביותר הוא תפיסת המציאות השונה של האנשים המוגבלים את עצמם, את סביבתם ואת האינטראקציה ביניהם ובין סביבתם.

לאור כל זאת, אנו ב'עושים היסטוריה' מאמינים בסדרה זו לא כמוצר מסחרי בלבד, אלא בראש ובראשונה כפרויקט חברתי שיהיה אמצעי של אנשים לספר את סיפורם ואת המציאות שבה הם חיים כמראה עצמית ומראה לאחרים בסביבתם ובחברה כולה. אנו מצפים שהסיפורים הללו יתנו נקודת מבט נוספת ובלתי אמצעית למתמודדים חדשים, לבני המשפחות, לאנשים המשולבים בעשייה במערכות המטפלות והמשקמות.

על המחברים

איתן חזן

איתן חזן, חולה במחלת ניוון שרירים 'דושן', בן 44 יליד תל אביב. גר זו השנה ה-29 במערך הדיור של בית החולים אלין בירושלים. איתן תלמיד נצחי, רב תחומי, איש חברה ופעיל בקהילתו. איש שיחה היודע להקשיב ומסור לענייני וצרכיי זולתו.

עוד על איתן ועל הספר

.
יעקב גבריאל

ב-10 באפריל 1999 עצר הזמן מלכת עבור יעקב גבריאל, כאשר בגיל 46, בעודו ישן במיטתו, תקף אותו אירוע מוחי קשה ביותר.

עוד על יעקב ועל הספר

לרכישת הספרים – לחצו כאן