אהלן! אני איתן חזן

אני בן 47, חולה במחלת ניוון שרירים דושן, אני גר למעלה מ-30 שנים בבית החולים אלין. לפני שנתיים סיימתי את כתיבת ספרי: איתן כסלע. עתה, משסיימנו את מלאי העותקים המודפסים של הספר – אנחנו מעלים אותו בשלמותו לרשת. כולם מזמנים לעיין, לקרוא ולהגיב ולכתוב לי: eytanhazan38@gmail.com.

.

.

לרכישת הספר  |  לקריאת קטע מהספר

נולדתי בשנת 1973 בתל אביב, בן בכור להוריי רחל ויוסי חזן. שניהם עלו ארצה כילדים באמצע שנות ה-50 של המאה שעברה. בהיותי בן 4 אבחנו אצלי את המחלה וקבעו שתוחלת החיים שלי היא 18 עד 20 שנה.

מנקודה זו סטה מסלול חיי מן הדרך הרגילה והמקובלת. הוכנסתי לגן שיקומי ב'בית אברהמס' בתל אביב, שם גם למדתי אחר כך בבית הספר 'תקומה' עד גיל 15.5, למדתי שם וגרתי בבית. מגיל 15.5 אני מתגורר ב'מערך הדיור' של בית החולים אלין בירושלים. כאן השלמתי גם את לימודי התיכוניים, ובגיל 22 קיבלתי תעודת בגרות. לצד זה פיתחתי רגישות גדולה למגוון תחומי יצירה ואומנות, ובין היתר, כתיבה. למדתי נגינה ואני מנגן עד היום, ציירתי במשך מספר שנים וכתבתי יומנים אישיים לאורך שנים ארוכות מחיי. כל זאת חרף מגבלות פיזיות הולכות ומחריפות, טיפולים רפואיים אינטנסיביים וממושכים.

עטיפת הספר של איתן חזןלפני שבע שנים קראתי את הספר 'בסוף יבוא מלאך' המבוסס על בלוג ב-ynet שניהל בחור צעיר בשם רונן פורת, שבגיל שלושים חלה במחלת ניוון שרירים הנקראת A.L.S. רונן היה חולה 11 שנים ונפטר. במהלך הקריאה של הספר, כשראיתי את הנושאים שרונן כותב עליהם, אמרתי כל הזמן לעצמי: "איתן, אתה גם יכול לכתוב". ידעתי שמניסיון החיים שלי, יש לי הרבה מה לספר לאנשים. שהסיפור שלי יכול לעזור לאנשים, לתת כלים להתמודדות עם מחלות קשות אחרות. כשסיימתי לקרוא את הספר הגעתי להחלטה שמתישהו אני חייב להתחיל לכתוב את הסיפור שלי.

יום אחד באוגוסט 2011 זה קרה! באה לבקר אותי חברה שלי עדנה דביר, סיפרתי לעדנה על הספר שקראתי ועל הרצון שלי להתחיל לכתוב, עדנה הציעה לי את עזרתה. במשך שנה וחצי עדנה הגיעה בהתנדבות אחת לשבוע או שבועיים וכתבנו. זה הלך ככה: בהתחלה הכנתי רשימה של נושאים, ובכל שבוע לקחנו נושא ודיברתי וסיפרתי עליו. עדנה עזרה לי עם שאלות – להרחיב או להתמקד לפי הצורך. היא רשמה במחברת את מה שאמרתי, ולקראת הפגישה הבאה הקלדתי את הדברים במחשב (בעזרת עכבר מותאם לסנטר ומקלדת וירטואלית).

היום הצטברו במחשב עמודים רבים, בעשרות קבצים נושאיים, שהם כנראה תמצית סיפור חיי, האופן שבו אני מתייחס אל חיי והתובנות שיש לי מכך. הכתבים עברו עריכה ספרותית של עדי גורבט, והספר מוכן אצלי ובהוצאה לאור. הספר הזה מיועד בעיניי לחולים יותר צעירים ולבני משפחותיהם, למטפלים ולמשקמים ולקהל רחב. חשיבותו רבה מהסיפור האישי שלי, לדעתי יש בו צורך חברתי, והוא כבר זוכה להצלחה רבה.

מצפה להיענותכם ולהשתתפותכם,
רב תודות, איתן חזן.

לקריאת קטע מתוך הספר "איתן כסלע"   |   לרכישת הספר   |    לארבע על ארבע